Užasan niz Liverpoola: Everton Redsima nanio četvrti poraz zaredom i prekinuo crnu...

Užasan niz Liverpoola: Everton Redsima nanio četvrti poraz zaredom i prekinuo crnu tradiciju

17
0
SHARE
uzasan-niz-liverpoola:-everton-redsima-nanio-cetvrti-poraz-zaredom-i-prekinuo-crnu-tradiciju

Liverpool je potpuno neprepoznatljiv u posljednjih nekoliko sedmica, a danas je u gradskom derbiju na Anfieldu poražen i od Evertona sa 0:2. Tako je Kloppov tim upisao čak četvrti vezani poraz u Premiershipu, a o šampionskoj titulu Redsi već odavno ne mogu ni razmišljati zbog svega. Everton je danas poveo golom Brazilca Richarlisona već u 3. minuti utakmice kada mu je asistirao James Rodriguez, a onda su Karamele dugo čuvale prednost. Priliku da je udvostruče dobile su u 81. minuti kada je dosuđen penal nakon što je u kaznenom prostoru srušen Calvert-Lewin, a sudija je pokazao na kreč. Siguran izvođač penala bio je Sigurdsson, koji je postavio konačnih 2:0. Tako je Everton na Anfieldu slavio prvi put još od 1999. godine i konačno prekinuo crnu tradiciju na ovom gostovanju gradskom rivalu. Tako se Everton i na tabeli poravnao s Liverpoolom pošto oba tima sada imaju po 40 bodova. Standings provided by SofaScore LiveScore evertonliverpool TWEET KOMENTARI