Potop Tuzla Citya u prvom poluvremenu: Filipović i Todorović nose Zrinjski ka...

Potop Tuzla Citya u prvom poluvremenu: Filipović i Todorović nose Zrinjski ka trijumfu

22
0
SHARE
potop-tuzla-citya-u-prvom-poluvremenu:-filipovic-i-todorovic-nose-zrinjski-ka-trijumfu

Završeno je prvih 45 minuta duela na Tušnju između Tuzla Cityja i Zrinjskog, a domaći tim je u jako teškoj situaciji na pauzi, pošto Plemići imaju veliku prednost od 0:3. Na otvaranju utakmice nije bilo prilika, a loptu je više u svojim nogama držao tim iz Simin Hana. Ipak, Zrinjski prvi dolazi do prave šanse, koju odmah i koristi. Sjajno su kombinovali Nemanja Bilbija i Miloš Filipović, a ovaj drugi je efektno pogodio gol Azira Muminovića za 0:1. Zrinjski je tada osjetio da bi mogao brzo i do drugog gola, a nakon što je Josip Ivančić u 29. minuti pogodio stativu sa tri metra, minut poslije Ognjen Todorović bio je precizniji. Prevario je jednog defanzivca Tuzla Cityja, namjestio se i iskosa lijepim udarcem pogodio za 0:2. Najopasnija situacija pred golom Ivana Brkića viđena je u 41. minuti kada je po desnoj strani sjajno probio Ajdin Nukić, ali Badji nije uspio zahvatiti loptu na pet metara. Za potpuni potop Tuzla Cityja u prvom dijelu u posljednjoj minuti nadoknade pogađa Filipović, koiji svojim drugim goloom postavlja 0:3. Tako je završeno prvo poluvrijeme te je Zrinjski vrlo blizu pobjede na teškom gostovanju. hskzrinjskimilos filipovicognjen todorovictuzlacity TWEET KOMENTARI