Memorijalni turnir “Sabit Hadžić”: U finalu Sloboda i Spars Realway uz direktan...

Memorijalni turnir “Sabit Hadžić”: U finalu Sloboda i Spars Realway uz direktan prenos

48
0
SHARE
memorijalni-turnir-“sabit-hadzic”:-u-finalu-sloboda-i-spars-realway-uz-direktan-prenos

Treći Međunarodni memorijalni turnir “Sabit Hadžić” su otvorile dvije ABA 2 ligaške ekipe, a Sloboda je pobijedila Sutjesku iz Nikšića sa 73:64. Neizvjestan susret je bio prvih tridesetak minuta, gdje su gosti iz Nikšića pokušavali stići prednost i na kraju i prestići tuzlansku Slobodu u samom finišu trećeg perioda. Sloboda kroz agresivnu odbranu i pogođene otvorene šuteve za tri poena dolazi do značajne prednosti koju zadržava do kraja susreta. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Mustapić sa 17 ubačenih poena, dok kod ekipe Sutjeske istakao se Spasojević sa 23 ubačena poena. Sloboda – Sutjeska 73:64 (18:18; 18:15; 16:16; 21:15) Sloboda: Mustapić 17, Alikadić 8, Andelija, Davis 9, Bojić 12, Muhizaba 8, Victor 4, Omerović, Krajihić, Manjgafić 8, Durmo 7, Jakupović. Sutjeska: Milović 8, Goranović 2, Milošević 3, Varajić, Vulević 2, Tončić, Bošković 8, Gardašević, Vuković, Spasojević 23, Sejfić 2, Lazović 16. Tuzlaci će u finalu igrati sa domaćinom Spars Realwayem koji je pobijedio Čelik sa 83:81. Čelik je bolje otvorio susret i vrlo brzo stekao dvocifrenu prednost. Rezultat prvog perioda je glasio 26:16. Spars Realway je vrlo brzo konsoldovao svoje redove i u drugoj četvrtini rezultatski sustigao ekipu Čelika koja je na poluvremenu imala vodstvo od tri poena 39:42. Drugo poluvrijeme obilježila je rezultatska klackalica. Ipak, u finišu sarajevski tim je bio staloženiji što je rezultiralo pobjedu. Najefikasniji u domaćem timu bio je Kenan Kamenjaš sa 15 postignutih poena, dok je u ekipi Čelika Milivoje Božović ubacio 22 poena. Finale je na rasporedu sutra od 17h, a utakmicu ćete moći pratiti uživo na kanalu BHT-a. Spars Realway – Čelik 83:81 (16:26; 23:16; 21:17; 23:22) Spars Realway: Zahiragić 5, Klavžar, Huseinspahić, Hasandić 5, Gegić 7, Ilić 11, Polutak 2, Memić 10, Kamenjaš 15, Albijanić 11, Buza 7, Đekić 10. Čelik: Britvar, Dedić 9, Bajramović, Avdibegović 5, Gavrić 5, Podojak 7, Ćurevac 2, Križanović 17, Đukanović, Varupa 4, Bećirović 10, Božović 22. memorijalni turnir sabit hadzicokk slobodaspars realway TWEET KOMENTARI