Iznenađenje u Mađarskoj: Ćivić i Kovačević slave, Gojak tuguje

14
0
SHARE
iznenadjenje-u-madjarskoj:-civic-i-kovacevic-slave,-gojak-tuguje

Ekipa Dinama je u Budimpešti poražena u utakmici 3. pretkola Lige prvaka protiv Ferencvarosa rezultatom 2:1 i tako završila svoj put u ovom takmičenju. Ferencvaros je poveo već u 2. minuti utakmice. Nakon ubačaja s lijeve strane najspretniji je bio Lovrencsics u pet metara i probio je Livakovića za 1:0. Obrana Dinama je kriminalno reagirala, stoperi su bili pogubljeni, a Oršić nije ispratio strijelca gola. Igrao se 23. minut kada je Dinamo stigao do izjednačenja. Nakon kornera ubacio je Majer, Ademi je pucao glavom s prve stative, a lopta je pogodila bivšeg igrača Lokomotive Uzunija i ušla je u mrežu. U 65. minuti katastrofalno je pogriješio Joško Gvardiol. Mladi stoper je izašao visoko, lopta ga je preskočila, a bivši igrač Lokomotive je izašao sam pred Livakovića i mirno je zabio. U domaćem timu startali su Adnan Kovačević i Eldar Ćivić, dok je s druge strane Amer Gojak zamijenjen u 71. minuti.