Prva liga FBiH: VIS Simm-Bau prvi ovosezonski poraz upisao u Kaknju, Bratstvo...

Prva liga FBiH: VIS Simm-Bau prvi ovosezonski poraz upisao u Kaknju, Bratstvo novi lider

21
0
SHARE
prva-liga-fbih:-vis-simm-bau-prvi-ovosezonski-poraz-upisao-u-kaknju,-bratstvo-novi-lider

Većina susreta 5. kola Prve lige Federacije BiH odigrana je danas. Dosadašnji lider VIS Simm-Bau upisao je prvi poraz ove sezone, kod Rudara u Kaknju. Poveli su gosti preko Kovača, da bi domaći izjednačili preko Dervišagića, a zatim došli i do preokreta u zadnjim minutama, pogotkom Gačana za konačnih 2:1. Na prvu poziciju je moglo izbiti Posušje, koje je vodilo u Čapljini do posljednjih minuta, da bi domaći izjednačili u nadoknadi na 1:1. GOŠK nastavlja sa porazima. Novi je Gabeljane snašao u Gračanici kod Bratstva (1:0), koje je ovim trijumfom, ostvarenim golom Aletića u petoj minuti, zauzelo mjesto lidera Prve lige FBiH. TOŠK i Jedinstvo su podijelili plijen u veoma zanimljivom susretu u Tešnju (1:1), remizirali su istim rezultatom Travnik i Goražde (1:1), dok je Slaven slavio u golijadi protiv Orašja (4:3) i to nakon što je gubio 1:3. Rezultati 5. kola Prve lige FBiH: GRAČANICA: Bratstvo – GOŠK 1:0 ČAPLJINA: Čapljina – Posušje 0:1 TRAVNIK: Travnik – Goražde 1:1 KAKANJ: Rudar – VIS Simm-Bau 2:1 BANOVIĆI: Budućnost – Zvijezda 0:0 ŽIVINICE: Slaven – Orašje 4:3 TEŠANJ: TOŠK – Jedinstvo 1:1 Sutra: HADŽIĆI: Radnik – Igman PRVA LIGA FBiH, TABELA fkrudarkakanjhskposusjenk vis simm-baunkbratstvo TWEET KOMENTARI