Sjajan start sezone za Marseille: Dva pogotka hrvatskog stopera u trijumfu nad...

Sjajan start sezone za Marseille: Dva pogotka hrvatskog stopera u trijumfu nad Brestom

29
0
SHARE
sjajan-start-sezone-za-marseille:-dva-pogotka-hrvatskog-stopera-u-trijumfu-nad-brestom

Marseille je večeras u 2. kolu francuske Ligue 1 gostovao Brestu i savladao ga sa 1:3. Bio je to prvi meč za tim s Velodroma u novoj sezoni i sjajan start iste, pošto je duel prvog kola sa St. Etienneom odgođen zbog korona virusa. U vodstvo je Marseille doveo Thauvin u 20. minuti, da bi sedam minuta poslije hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car povisio na 0:2. Brest do smanjenja vodstva dolazi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, kada mrežu gostiju trese Faivre. Bilo je neizvjesnosti u drugom dijelu, ali tačku na ovu utakmicu stavlja Ćaleta-Car, koji u ovoj sjajnoj noći za njega u 80. minuti postiže svoj drugi gol i postavlja konačnih 1:3. Za oba pogotka Hrvata asistirao je strijelac prvog gola Thauvin. duje caleta-carmarseille TWEET KOMENTARI